HAKKIMIZDA

Çakır Global, Türkiye’de kurulmuş ve küresel çapta faaliyet gösteren, dış ticaret danışmanlığı, talep edilen ürünlerin araştırılması, üretici ve tedarikçi tespiti ile gümrükleme alanlarına odaklanmış alanında öncü ve yenilikçi şirketler arasında yer almıştır. 1980 yılından bu yana yaklaşık 50 yıllık birikimi ve tecrübesiyle müşterilerine iç ve dış pazarlarda yeni ufuklar açmayı ve ticaret imkanları geliştirmeyi hedeflemektedir. İstanbul ve Şangay ofisleri ile size daima yakın konumda, yerinde tam hizmet ve danışmanlık hizmetlerini vermektedir. Alanında global bir oyuncu olma yolunda hedefine emin adımlarla ilerlemektedir.

BİZ KİMİZ ?

Tedarik süreci, Dış Ticaret danışmanlığı ve Satın alma konularında hizmet veren bir dış ticaret şirketiyiz. Uzmanlık alanlarımız arasında otomotiv yedek parça, gıda ve inşaat alanlarında ürün tedariki bulunmaktadır. Ekibimiz, endüstri trendleri, ürün türleri ve üretim standartları hakkında kapsamlı bilgiye sahip bir grup deneyimli profesyonelden oluşmaktadır. En iyi ürünleri uygun fiyata sağlayabilecek kaliteli tedarikçiler bulmanıza yardımcı olan dünya çapında geniş bir tedarikçi ağına sahibiz.

 

Müşterilerimize en iyi rotaları sunarak ve en iyi teslim alma ve teslim etme hizmetini sağlayarak tasarruf etmelerine yardımcı oluyoruz. İthalatçılara en iyi teslim alma ve teslimatı sağlamak için en iyi rotaları analiz etme, inceleme ve değerlendirme konusunda profesyonel deneyim ve satın alma konusunda net çözümler sunuyoruz.

ÇAKIR GLOBAL

43 yıllık çeşitli sektör deneyimini, profesyonel çalışma ekibi ile birleştiren firmamız, neredeyse yarım asırlık tecrübesini yurt dışı pazarına açıyor.

Dışa dönük ve sürekli gelişimi amaçlayan bir firma olarak Çakır GLOBAL, gerek yurtiçi, gerekse yurtdışında, sektörlerle ilgili her gelişmeleri takip etmekte, teknolojinin getirdiği yeniliklere kolaylıkla uyum sağlamaktadır.

Yurt dışı ofislerimiz ile ülke içinde yaratmış olduğumuz istihdamı küresel boyuta getirmenin gururunu yaşarken, varlık gösterdiğimiz pazarlarda söz sahibi olma gayesindeyiz.

Çakır Global öncelikli hizmet anlayışı, yüksek tedarik portföyü ve dünya bağlantıları ile müşterilerinin ihtiyacına cevap verebilmek ve onları daha fazla memnun edebilmek için, her gün daha fazla gayret göstermektedir.

Kurumsallaşmaya, sürdürülebilir büyümeye ve inovasyona önem veren Çakır Grup, hizmet verdiği sektörlerde öncü ve yenilikçi yaklaşımıyla büyümeye, sürekli kendini geliştirmeye devam etmektedir. Ülkemize ve topluma faydalı olmak için var gücüyle çalışarak, üretmeye ve fark yaratmaya 20 yıldır ilk günkü heyecanla devam etmektedir.

Çakır Global bu amaçla dış ticaret şirketi olarak Türkiye’den dünyanın her yerine her türlü mal ve ürünü ihraç etmede uzmanlaşmıştır, mallar ister kendi üretimi, kendisi için üretilmiş veya diğer hazır mallar olsun, şirketimiz yüksek profesyonelliği ve güvenilirliği ile kaliteli, müşteri memnuniyetini ön planda tutan, güvenilir hizmetler üretmeyi amaçlamaktadır.

Gün geçtikçe küreselleşen ve değişen dünyanın hızına yetişmek zorlaşıyor. Hayatımıza giren teknolojik gelişmelerin yanı sıra sosyal medyadaki hızlı değişime de ayak uydurmaya çalışıyoruz. Bu büyük değişim birçok sektörde, iş dünyasında, ekonomi-finans dünyasında, bilimsel çalışmalarda da ilerlemeye sebep oluyor. Değişen bu dünyayı yakalamak için eskiye göre çok daha hızlı, esnek, yaratıcı ve şeffaf olmak gerekiyor.

Bu nedenle organizasyonumuzu sürekli güncel tutma gayreti içindeyiz.
Pazarın değişen dinamiklerini takip eden ve gözlemleyen şirketler, ileriye dönük birçok fikir ve çalışma geliştirebilmek için dijitalizasyona ayak uydurmak çağı yakalamak zorundalar.

Bu nedenle şirketimizi ve kendimizi bu öncü, yenilikçi misyonumuzun bir parçası olarak sürekli geliştiriyoruz. Modern, akıcı, çağın ihtiyaçlarının farkında ve bu konuda çözümler üreten bir şirket olmaya, hem ülkemize hem de yaşadığımız dünyaya hizmet etmeye devam edeceğiz

Çakır Grup Şirketlerimiz:

Ekip

Abdullah Girik - Dış Ticaret Müdürü

abdullah@globalcakir.com

Tacettin Çakır - Genel Müdür

tacettin@globalcakir.com

İ. Talha Çakır - Dış Ticaret Asistanı

talha@globalcakir.com

Kübra Kızılkaya - Yönetici Asistanı

kubra@globalcakir.com